İngiliz Sterlini (GBP)

İngiliz sterlini veya pound (sembolü: £; ISO 4217 kodu: GBP), Birleşik Krallık’ta kullanılan para birimidir. İngiliz sterlinin alt birimi pennydir. İngiltere ve Galler bölgesinde Bank of England, İskoçya ve Kuzey İrlanda’da yine Bank of England, Royal Bank of Scotland, Bank of Scotland ve Clydesdale Bank sterlin banknotları basmaya yasalarca yetkili bankalardır.

İsviçre Frangı (CHF)

İsviçre frangı (ISO 4217 kodu: CHF), İsviçre ve Lihtenştayn’da kullanılan para birimidir. İsviçre frangı dünyada rezerv para birimi olarak da kullanılmaktadır. İsviçre frangı tarih boyunca yatırımcılar tarafından güvenli bir liman olarak görülmüştür. Bunun nedeni İsviçre’deki geniş altın rezervidir.

İyi

Kondisyon: Bu paralar çok kullanılmış ve iyice yıpranmış paralar olmaktadır. Para uzun süre tedavül gördüğü için birçok çizik ve kırıklar olduğu da rahatlıkla görülebilmektedir. Parada renk bozulmaları, kir, boya lekesi, kenar yırtıkları ve köşelerinde yuvarlanmalar gibi sorunlar göze çarpmaktadır. Tüm bunlara rağmen paralarda büyük parça eksiği olmamaktadır.